Witamy w

Galardi

Niepowtarzalne Chianti

Toskania od stuleci słynie z doskonałych win i oliwy. A Chianti rozpalało wyobraźnię znawców wina na całym świecie. Zainspirowani tym bracia Galardi, Alberto i Carlo, potomkowie długiej linii florenckich kupców nabyli majątek Tenuta di Poggiopiano. Był to przełom w historii rodziny, która od tego momentu w całości poświęciła się produkcji wina i oliwy oraz doprowadzaniu do perfekcji wszystkiego co jest z nimi związane. Bracia mieli na swoim koncie wiele genialnych rozwiązań, a nawet wynalazków, podnoszących jakość wina.

Chianti

Wina

Winnica jest nastawiona na w pełni ekologiczną produkcję niewielkich ilości wina, kierując się zasadą, że małe grona w luźnych kiściach dają wino o wyczuwalnej strukturze, pięknym kolorze i wyraźnym smaku. Rezultatem są wina najwyższej jakości do perfekcji oddające to co wzięły z natury Toskanii.

Sangiovese 100%
Sangiovese 100%

Kolor: owocu granatu, delikatna tonacja i jasność.

Aromaty: czerwone owoce i przyprawy.

Początkowo delikatne, dobrze wyważone a następnie harmonijne i trwałe.

Sangiovese, Colorino, Cabernet
Sangiovese, Colorino, Cabernet

Kolor: jasny czerwony, delikatny i głęboki odcień, z rubinowymi nutami.

Aromaty: czerwone owoce i bardzo lekkie przyprawy.

Elegancki i dobrze wyważony początek o mocnej fakturze, harmonijne i trwałe wykończenie.

Sangiovese, Merlotand, Canaiolo
Sangiovese, Merlotand, Canaiolo

Kolor: owoc granatu.

Aromat: Elegancki, z nutami dojrzałych jagód.

Wino pełne o średniej cielistości z nutami dojrzałych czerwonych jagód.

Merlot 55%, Cabernet 45%
Merlot 55%, Cabernet 45%

Kolor: intensywna rubinowa czerwień, z refleksami granatu po starzeniu.

Aromat: trzy fazy starzenia determinują zauważalną aromatyczną pełnię. Wyraziste odczucia mieszają się harmonijnie, zapewniając idealną równowagę aromatu i smaku.

Szerokie, dobrze zaznaczone na nosie z wyraźnymi podstawowymi aromatami; smak dojrzałych czerwonych owoców i niezwykła struktura.

Trebbiano toscano 60%, Verdicchio 40%
Trebbiano toscano 60%, Verdicchio 40%

Kolor: Intensywny słomkowy kolor żółty ze złotymi refleksami Aromat: mineralny i cytrusowy, niuanse grejpfruta, lekkie pikantne doznania.

Wytrawne, harmonijne, z wyjątkowo trwałym z wykończeniem, które pozostawia w ustach przyjemne nuty gorzkiego grejpfruta. Wyjątkowe wino, intensywne, o smakach, które będą ewoluować w szkle, oferując wciąż nowe doznania.

Słoneczna Toskania

Fattoria di Poggiopiano jest położona na południowych stokach wzgórz Fiesole otaczających dolinę rzeki Arno.Na wysokości 150 metrów, na mocno kredowej glebie rozciąga się 17 hektarów winnic i gajów oliwnych.Całkowite otwarcie na południe gwarantuje doskonałe warunki klimatyczne, a mała wilgotność chroni zdrowie roślin. Specyficzny dla tej lokalizacji proces dojrzewania powoduje, że grona są drobne i aromatyczne. To z kolei przekłada się na wyraźny smak i doskonałą jakość.

Aktualny właściciel Mauro Galardi, po wielkich przymrozkach 1985 roku, które dotknęły całą Toskanię niszcząc mnóstwo upraw, odbudował winnicę od zera. Mauro postawił na w pełni ekologiczną produkcję niewielkich ilości wina, kierując się zasadą, że małe grona w luźnych kiściach dają wino o wyczuwalnej strukturze, pięknym kolorze i wyraźnym smaku. Rezultatem są wina najwyższej jakości do perfekcji oddające to co wzięły z natury Toskanii.

Chianti Chianti

Personal Winepairing

Razem z nami dobierzesz wino według zasad winethropology - i dla siebie i dla swoich bliskich, nie zapominając także o swoich klientach lub współpracownikach.

Jako dodatek do większego prezentu czy prezent sam w sobie, bo...
... dobre wino pasuje do wszystkiego.

kontakt@premiumwineacademy.pl / 501 048 295