Witamy w

Galardi

Colmello di Grotta - "mała beczka"

„W małej beczce znajdziesz najlepsze wino”. Kiedyś wytwórcy wina wlewali swoje najlepsze wina do małych beczek. Chcieli je zachować dla siebie na ważne okazje“

Colmello di Grotta obejmuje ok. 21 hektarów, z czego 15 hektarów pokrywa winorośl; całość uprawy znajduje się na wysokości od 40 do 80 metrów nad poziomem morza i jest otwarta tylko w kierunku południowym. Winorośl jest równo podzielone między apelacje DOP Collio i Isonzo, które choć położone są blisko siebie, mają całkowicie odmienne gleby.

Ta dwoista osobowość jest być może główną cechą winnicy, która produkuje dwa całkowicie różne, jednak doskonale uzupełniające się, rodzaje wina.

Chianti

Wina

Fascynujące, kobiece wina Isonzo oraz mocne i męskie wina Collio.

Wapniowo-żwirowa gleba Isonzo produkuje wina posiadające elegancką strukturę, połączoną ze skoncentrowanymi intensywnymi bukietami.

Marglowo-piaskowcowa gleba Collio wzmacnia złożoność bukietu i struktury, które dosłownie wybuchają na podniebieniu.

SANFILIP BIANCO - ISONZO DEL FRIULI

Sangiovese 100%
Chardonnay 50%, Sauvignon 30%, Tocai Friulano 10%

Jasny, słomkowy żółty kolor . Bukiet: delikatny i elegancki, świeży i owocowy w młodości, bardziej złożony, pełny i pikantny po 2 latach. Smak: wytrawny, harmonijny, pełny ze złożonością dzięki trzem różnym odmianom winogron używanych do jego produkcji.

FRIULANO ISONZO | BIANCO

Sangiovese, Colorino, Cabernet
Tocai Friulano 100%

Słomkowy żółty kolor. Bukiet: pełny i intensywny. Kiedy wino jest młode, przypomina kwiaty akacji i wykazuje silne cechy odmiany. Smak: charakterystyczny dla tej odmiany, wytrawny, ciepły, lekko gorzki aromat migdałów.

SAUVIGNON ISONZO | BIANCO

Sangiovese, Merlotand, Canaiolo
Sauvignon 100%

Słomkowy żółty kolor. Bukiet: intensywny, typowy, przypomina paprykę, brzoskwinie i niektóre owoce tropikalne. Smak: wytrawny, bogaty, mocny, utrzymuje się na podniebieniu, lekka pikantność z silnym charakterem.

BRUT PINOT SPUMANTE DOP ISONZO DEL FRIULI

Merlot 55%, Cabernet 45%
Pinot Grigio 100%

Jasnożółty kolor, z drobnymi i delikatnymi bąbelkami, wytrawny i przyjemnie owocowy. Wino produkowane metodą Charmat

Region Friuli

Choć jest niewielki to jest miejscem, gdzie spotykają się wszystkie żywioły Włoch. Są tu góry, rzeki, równiny, pagórki, morze. Niemal senna atmosfera skrywa zaś wielowiekową burzliwą historię Friuli ciągnącą się od czasów antycznych. Przemarsze Rzymian, Galów, Słowian, Wenecjan, Austriaków. Ludy z odmiennych kultur osiedlały się na tym skrzyżowaniu pomiędzy Wschodem, Zachodem i Południem. Cywilizowały się, a winorośl kultywowana tu od starożytności była tego symbolem.Wiedzieli doskonale, że Prealpy Julijskie chronią Friuli przed zimnymi wiatrami północy, a bliskość morza zapewnia jej łagodny i umiarkowany klimat, idealny do uprawy winorośli.

Region Friuli

Personal Winepairing

Razem z nami dobierzesz wino według zasad winethropology - i dla siebie i dla swoich bliskich, nie zapominając także o swoich klientach lub współpracownikach.

Jako dodatek do większego prezentu czy prezent sam w sobie, bo...
... dobre wino pasuje do wszystkiego.

kontakt@premiumwineacademy.pl / 501 048 295