Witamy w

Galardi

Autentyczne wina Kampanii

Rossovermiglio należy do rodziny Verlingieri i jest usytuowane w malowniczej wiosce Samnit, gdzie od tysiącleci kultywuje produkcję wina. Rossovermiglio to jedna z najlepiej usytuowanych winnic w okolicy, szczycąca się długą rodzinną tradycją produkcji wysokiej jakości wina.

Dbałość o lokalną tradycję i o glebę skłoniły właścicieli do uprawy wyłącznie miejscowych odmian autochtonicznych, takich jak Falanghina, Fiano, Greco czy Aglianico. Wszystkie one są szczepami z długą historią sięgającą antyku. W Sannio Benevento znalazły wreszcie unikalne warunki, które doskonale pozwalają wyrazić cały ich potencjał.

Rossovermiglio trzyma dosłownie rękę na pulsie - każdy etap produkcji wina jest wykonywany ręcznie przez doświadczonych winiarzy. Od przycinania zielonego toppingu, aż po zbiory. Jedynie z tych ręcznie zebranych plonów powstają wina Rossovermiglio, ponieważ winnica korzysta tylko i wyłącznie z własnych wyselekcjonowanych winogron.

Produkcja jest nastwaiona na niskie plony oraz wysoką jakość wina. Dlatego każda jego butelka jest wynikiem precyzyjnej strategii poświęconej oferowaniu wspaniałych win wykorzystujących zalety lokalnej gleby i klimatu do maksimum oraz pieczołowitości graniczącej z obsesją.

Rossovermiglio Rossovermiglio

Wina

Rossovermiglio produkuje wyłącznie wina z rodzimych winorośli Kampanii.

To przemyślany wybór mający na celu podkreślenia charakteru i typowości niektórych z najlepszych włoskich winorośli.

AMBRATO DI MONTEMALO BENEVENTANO GRECO IGT

AMBRATO DI MONTEMALO BENEVENTANO GRECO IGT
Greco 100%

Ambrato di Montemalo ma intensywny żółty kolor z tendencją do bursztynu, z wyraźnymi złotymi refleksami. Kontakt moszczu ze skórkami podkreśla aromatyczność, która wyraża intensywne zapachy białych kwiatów, rumianku, dojrzałych owoców z wyraźnymi odcieniami moreli i brzoskwini, skórki pomarańczy i zielonego migdału, nutami białego pieprzu, tytoniu i wanilii. Jego konsystencja, świeżość i złożoność sprawiają, że jest to wino o doskonałej równowadze i niezwykłej trwałości smakowej

SANNIO AGLIANICO DOC

SANNIO AGLIANICO DOC
Aglianico 100%

Rubinowy kolor z fioletowymi refleksami. Proponuje zapach bogatego bukietu intensywnie złożonych i trwałych perfum o delikatnych owocowych i przyprawowych aromatach z nutami wiśni, truskawki, dzikiej wiśni w syropie, fiołka, śliwki, pieprzu, cynamonu, goździków, tytoniu, chleba świętojańskiego i rozmarynu. Ważna zawartość garbników nadaje strukturę, pełne ciało, gęstość i trwałość na podniebieniu.

FALANGHINA DEL SANNIO DOC

FALANGHINA DEL SANNIO DOC
Falanghina 100%

Nasza Falanghina ma słomkowo żółty kolor z zielonkawymi refleksami. Falanghina proponuje zapach bogatego bukietu intensywnych i trwałych perfum charakteryzujących się delikatnymi nutami kwiatowymi z nutą ginestree, śródziemnomorskiego kwiatu. Następnie nuty owocowe banana, zielonego jabłka, gruszki, a w niektórych przypadkach stopniowo przechodzą w kwiatowo-cytrusowe tło. Ma wytrawny, świeży, miękki smak z dobrą kwasowością. Ogólnie dobra trwałość, czasem z gorzkimi, ale przyjemnymi wspomnieniami granatu.

FALANGHINA DEL SANNIO BRUT DOC

FALANGHINA DEL SANNIO BRUT DOC
Falanghina 100%

Słomkowy żółty z zielonkawymi refleksami. Perlage liczne trwałe i drobne ziarna. Złożony, elegancki i intensywny nos ukazuje ślady białych kwiatów, świeżych owoców i przyjemnych nut mineralnych. Musowanie dodaje świeżości i zdrowego smaku. Intensywne i trwałe smaki. Dobra trwałość, struktura i kwasowość. Dobra, miękka i wyważona.

SANNIO FIANO DOC

Merlot 55%, Cabernet 45%
Fiano 100%

Nasz Fiano jest często w jasnożółtym / złotym kolorze słomy. Ma delikatny bukiet owoców tropikalnych, ananasów, gruszek i kwiatów, takich jak akacja, na tle orzechów laskowych, miodu i prażonych migdałów. Na podniebieniu wino jest pełne, miękkie, świeże, czyste i trwałe. Ma żywą kwasowość i nutę prażonych orzechów włoskich i migdałów.

Rossovermiglio

STRAŻNICY TRADYCJI

Piero i Maria Teresa Verlingieri, mąż i żona, są prawdziwymi strażnikami długiej rodzinnej tradycji winiarskiej. Dla nich produkcja wina gatunkowego wciąż oznacza przestrzeganie ścisłej dyscypliny zarówno w winnicy, jak i w piwnicy, przy pełnym poszanowaniu lokalnej tradycji i ulepszaniu ziemi. Wszystkie produkowane wina są wynikiem prostej, ale skutecznej filozofii firmy.

Wina z Kampanii - historia i tysiącletnia tradycja w produkcji wysokiej jakości wina.

Kampania może się pochwalić tradycją starożytnego pochodzenia, która sięga czasów przed Rzymianami. Od czasów starożytnych Kampania znana jest z doskonałej jakości win, takich jak Caleno, Falerno, Greco, Faustiniano, aby wymienić tylko kilka, uważanych za wina cesarzy rzymskich i chwalonych przez największych klasycznych pisarzy epoki jako Cyceron, Tibullo, Pliniusz Starszy i Walki.

Kampania do dziś jest jednym z regionów o największym powołaniu do uprawy winorośli we Włoszech. Autochtoniczne winorośle, takie jak Aglianico, Falanghina, Fiano, Greco, Piedirosso, Asprinio, Forastera, Biancolella i Coda di Volpe są naturalnymi potomkami starożytnych winorośli Campania Felix. Najlepsze wina z Kampanii zawsze były produkowane z regionalnych winogron.

Region Friuli

Personal Winepairing

Razem z nami dobierzesz wino według zasad winethropology - i dla siebie i dla swoich bliskich, nie zapominając także o swoich klientach lub współpracownikach.

Jako dodatek do większego prezentu czy prezent sam w sobie, bo...
... dobre wino pasuje do wszystkiego.

kontakt@premiumwineacademy.pl / 501 048 295